Category Archives: Новини

ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ (до 35 роковин аварії на Чорнобильській АЕС)

26 квітня 2021 року у режимі онлайн філологічний факультет зібрав студентів, викладачів та запрошених гостей, щоб відзначити 35-річчя трагедії на Чорнобильській АЕС.
Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять,
За скоєний гріх розіп’ята живцем,
Прип’ята до неба, щоб вічності випить,
Щоб вмити від бруду змарніле лице?
Саме такими рядками Анни Багряної розпочала захід студентка 4 курсу Аліна Михайлюк. Заступниця декана з навчально-виховної роботи, доцент кафедри української літератури Лариса Василівна Маркуляк відзначила важливість зустрічі та закцентувала увагу на трагедійності всього ХХ століття:
«Сьогодні ми відзначаємо 35 роковини від дня страшної трагедії на Чорнобильській атомній електростанції. У нашій віртуальній аудиторії зібрались студенти, які навіть не були народжені у той час, але ми спробуємо доторкнутися до цієї трагедії, бо нема жодної родини, яку б вона не сколихнула. Чорнобиль для мене – печальна трагедійна кода, яка увібрала всі нещастя 20 століття. Радянська держава на чолі з її комуністичною верхівкою здійснила в Україні новий злочин у квітні 1986 року: замовчуючи аварію, фактично пригальмувала проведення негайної евакуації мешканців ураженої зони і проводила першотравневу демонстрацію… Серед ліквідаторів наслідків аварії були, як завжди, медики, які, як і в наш час в умовах пандемії, стали на захист здоров’я та життя людей».

Відбулася презентація монографії «Дмитро Загул – літературознавець і перекладач»

Zahul_book

27 квітня відбулася презентація монографії асистента кафедри української літератури, кандидата філологічних наук Юлії Прокопчук «Дмитро Загул – літературознавець і перекладач», яка вийшла друком у чернівецькому видавництві «Букрек» наприкінці 2020 року.
Презентуючи дослідження, авторка звернула увагу на невідомі та маловідомі етапи життя письменника, закцентувала на важливих подіях та постатях, що вплинули на формування його творчої індивідуальності.

“Art Hunters Club” запрошує

29 квітня о 14:30 в рамках проєкту #мої#твої#наші відбудеться зустріч з авторкою Христею Венгринюк.
Модераторка – Світлана Вардеванян.
Ідентифікатор зустрічі: meet.google.com/hdj-ndcm-twm?authuser=0

FB_IMG_1619598692574

Запрошуємо!

Дмитро Загул
27 квітня о 16:00 відбудеться онлайн-презентація монографії «Дмитро Загул – літературознавець і перекладач» асистента кафедри української літератури, кандидата філологічних наук, лауреата премії імені Дмитра Загула Юлії Прокопчук.

Долучитися до події можна буде на платформі Google Meet за посиланням.

Буковинці – Лесі Українці

20210421_092417-01
Триває рік 150-ліття від народження Лесі Українки. Продовжують з’являтися знаки шани щодо найбільшої та найгероїчнішої письменниці світу. Вслід за Всеукраїнською науковою інтернет-конференцією, проведеною на філологічному факультеті нашого університету, та ошатною книгою «Леся Українка і сучасний гуманітарний дискурс», про що вже мовилося, побачила світ серія листівок «Поети-буковинці – Лесі Українці» (Чернівці, видавничий дім «Букрек», 2021).