Monthly Archives: Березень 2014

Поетичні експерименти на літературній студії імені Степана Будного

26 лютого на занятті університетської літстудії імені Степана Будного зустрілися молоді автори, які чітко відрізняються своїми поглядами на поезію. Так, максимальною герметикою поезії дивував присутніх гість літстудії, студент історичного факультету ЧНУ Володимир Прайм, а меланхолійною лірикою, поєднаною з акторським талантом, чарувала студентка кафедри журналістики філологічного факультету ЧНУ Ксенія Вербовська.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Для присутніх було великою несподіванкою, скільки загадок може автор вмістити в одному тексті, скільки сенсів  і надсенсів містить кожна фраза – невтомний експериментатор і бунтар проти теоретичних норм Володимир Прайм і його конденсована поезія від самого початку поставили багато запитань. Наче про всю свою поезію висловився молодий літератор уже в першому декламованому вірші, розповівши про те, як «слова обростають правдою».

Пошановано памʼять Григорія Мацерука

20 лютого 2014 року мало б виповнитись 60 літ відтоді, як у маленькому поліському селі на Волині народився поріднений із Буковиною письменник і журналіст Григорій Мацерук.

Науковий рік кафедри української літератури

У 2013 р. кафедра продовжувала працювати над темою “Актуальні питання українського літературного процесу і фольклору”, зокрема над її третім етапом – “Особливості розвитку української літератури новітнього часу. Парадигма особистості (психоаналітичний аспект). Своєрідність українського віршування”. Зусилля науковців спрямовувалися на дослідження, які стосуються важливих питань історії та теорії літератури й фольклористики, зокрема поетики жанрів, індивідуального стилю письменника, версифікації, історико-біографічного жанру, своєрідності трансформації традиційних образів, проблеми особистості, зародження й розвитку румунської україністики тощо.

Одним з основних наукових здобутків стала монографія Ольги Меленчук “Шевченкознавчий дискурс Сергія Єфремова у контексті українського літературознавства” (Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2013. – 240 с.).

20140120_153646

Наукова важливість монографії Ольги Меленчук визначається комплексом тих завдань, які постають перед сучасним літературознавством у контексті дослідження спадщини Сергія Єфремова зокрема і проблеми становлення, розвитку й перспективи шевченкознавства загалом. Літературознавча спадщина С. Єфремова, особливо його шевченкіана, нині ще не достатньо вивчена, чимало праць видатного вченого й досі залишаються не відомими сучасному читачеві. Тривають пошуки зі спадщини вченого, однак з того, що вже оприлюднено, складається неабияке враження про визначного історика літератури С. Єфремова, який зробив колосальний внесок у розвиток українського літературознавства.