Monthly Archives: Жовтень 2015

Ще один пам׳ятник Шевченкові

Вересневої недільної днини у вельми давньому, ще старокиївських часів селі Олешкові, тоді навіть містові, що стояло у вервечці підкарпатських городів, де вишукувались Чернівці – Снятин – Коломия – Галич, – так ось у нинішньому селі Олешкові, що в Снятинському районі Івано-Франківщини, панувало небувале піднесення. Адже сюди завітала подія незвичайної ваги: в селі відкривали пам’ятник Тарасові Шевченку.

Спершу до місця на горбі, куди вели недавно споруджені сходи й де височіло загорнуте в біле покривало поетове погруддя, піднялися поважні духовні особи зі Снятинського деканату й низки церков району разом із групою світських людей, очолюваних Богданом Юрчуком, колишнім головою сільради, котрому громада завдячує багатьма добрими справами, а нині працівником однієї з київських установ, що очолив оргкомітет зі спорудження пам’ятника.

Під його орудою численна громада посвячується в суть події, з постамента спадає покривало, і перед присутніми постає до болю дорогий і рідний Тарас. Священики освячують бронзове погруддя Шевченка. Заслужений діяч мистецтв України Володимир Горбатюк, який приїхав на торжество з самого Канева, співає в супроводі бандури пісні на слова Великого Кобзаря, козацькі й стрілецькі мелодії.

DSC05147

Міжнародний симпозіум славістів

              2 – 3 жовтня цього року в Бухарестському університеті відбувся Міжнародний симпозіум «Дні слов׳янських культур у Румунії», в якому, крім господарів форуму, взяли участь науковці Хорватії, Болгарії, Польщі, Угорщини, Фінляндії, Росії. Україну представляв професор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри української літератури Володимир Антофійчук.

DSC_5516