Monthly Archives: Листопад 2016

Чергове засідання літературного клубу «Art Hanters Club»

24 листопада в рамках літературного клубу, створеного при кафедрі, відбудеться зустріч з RP-менеджером «Видавництва 21», головним редактором сайту “Літeратура. Сучасність. Діалог” lsd.co.ua Інгою Кейван. Поговоримо про літературну критику, принципи написання літературно-критичних текстів, про квалітологію як основу діяльності літературного критика. А також обміняємося думками про сучасні проблеми літературної критики та літературних критиків. Запрошуються всі охочі.афіша листопад (2)

Вшанували Дмитра Макогона

28 жовтня виповнилося 135 років від дня народження відомого письменника, педагога, громадського діяча Дмитра Яковича Макогона.

14633065_699536176887353_332342306362573197_n

Народився письменник у м. Хоростків на Тернопіллі, в цьому краї він провів свої дитячі та юнацькі роки. Відтак, після складання в Заліщицькій учительській семінарії іспиту на право вчителювати, життєві шляхи письменника пролягли Буковиною, де відбулося його становлення як педагога, письменника, громадського діяча. Протягом двох десятиліть (1903 – 1923) Д. Макогон щедро засівав освітянську ниву глибокопатріотичним, мудрим словом, дбав про національно-культурне відродження буковинського краю. Його діяльність розгорталася в селах Глибоцького, Новоселицького та Заставнівського районів. Тут, на Буковині, народилася й донька Д. Макогона – Дарина, відома у літературі письменниця Ірина Вільде, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка. 

У Мармуровій залі Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича зацвів ромен із кобзарських Ромен

31 жовтня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувся авторський концерт кобзаря-лірника Олександра Тріуса.DSC04274

Прелюдією до дивовижних мелодій і пісень Олександра Тріуса, що примандрував до столиці Буковинського краю з істориком і краєзнавцем із м. Ромни Сумської області Григорієм Дібровою, став виступ настоятеля храму Трьох Святителів Чернівецького національного університету отця Миколи Щербаня, котрий логічно вплівся у канву очікуваного переповненою залою мистецького заходу: «Маємо змогу долучитися до немеркнучої скарбниці української культури, адже багато чого втрачено особливо тоді, коли зневажалося усе рідне. Тим паче, коли мова заходить про моральний клімат та християнські основи. Сьогодні прозвучать українські піснеспіви глибоко релігійного характеру, які невіддільні від того, що було, є і надалі залишиться самобутнім. Нехай у цьому нам допомагає Господь».