Monthly Archives: Травень 2017

Філологи стали учасниками конференції в Румунії

18–19 травня на базі Сучавського університету імені Штефана чел Маре (Румунія) відбулася Міжнародна наукова конференція «Людина і міф», присвячена актуальним питанням мовознавства й літературознавства, яка об’єднала науковців із України, Румунії, Франції, Іспанії, Марокко тощо. Сучава1

Письменники в аудиторії Василя Лесина

зустріч

У рамках обласного книжкового фестивалю «Букфест», який відбувся у Чернівцях 26-27 травня, до однієї з найбільших аудиторій Федьковичевого університету, названої іменем професора, члена Національної спілки письменників України Василя Лесина (1914 – 1991), завітала до студентства і викладачів філфаку група київських та буковинських майстрів слова. Серед них – Василь Фольварочний, Тетяна Пишнюк, голова Чернівецької організації Національної спілки письменників України Василь Довгий, спілчани Борис Бунчук та Богдан Мельничук.

Викладачі кафедри поділилися педагогічним досвідом

23 травня відбулася відкрита лекція доц. Кирилюк С.Д. на тему «Жанр есею в українській літературі. Проблеми розвитку жанру на зламі ХХ – ХХІ ст.» (з курсу «Проблеми розвитку жанру на зламі ХХ – ХХІ ст.»), а 25 травня – практичне заняття асист. Романиці О.В. на тему «Поезія Івана Франка» (з курсу «Історія української літератури»). Присутні на заняттях колеги відзначили високий науково-методичний рівень їх проведення.

Запрошуємо на засідання “Art Hunters Club”!

18698967_1442678349109312_706778824_o

Веренчанська тріада імен повернулася напередодні духовної Трійці

В одному з найбільших сіл Буковини відкрито дві меморіальні дошки трьом великим українським постатям, які своє життя пов’язали із селом на Заставнівщині.Як і на 100-ліття з дня народження письменниці і лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка – а позаду вже 10 років! – у Веренчанці, що на Заставнівщині, відбулися дві події історичної ваги: на приміщеннях колишньої і нинішньої шкіл відкрито меморіальні дошки учителеві і письменнику Дмитру Макогону, його доньці-учениці і майстрові високого і глибинного Слова, єдиному Шевченківському лауреату із цього району Ірині Вільде, а також другому фольклористу України, учителю, який упродовж 15 літ тут читав історію, депутату Верховної Ради України Григорієві Дем’яну.