шаблоны wordpress.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ БУКТРЕЙЛЕРАDSC_0726 (1)

27 серпня 2019 року на кафедрі української літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася презентація буктрейлера до сьомого тому із найповнішого на сьогодні зібрання творів Ольги Кобилянської в 10-ти томах. Видання, до якого увійшли повісті “Через кладку” та “За ситуаціями”, здійснюється завдяки фінансовій підтримці Українського культурного фонду.

Як підкреслюється в буктрейлері, зазначені повісті видатної письменниці органічно вписуються в низку її творів, присвячених темі з життя інтелігенції, зокрема долі жінки та її емансипації (“Гортенза, або Нарис з життя однієї дівчини”, “Доля чи воля”, “Картина з життя Буковини”, “Вона вийшла заміж”, “Людина”, “Царівна”, “Ніоба”).

Укладачі презентованого видання під керівництвом голови редакційної колегії професора Володимира Антофійчука здійснили кропітку науково-дослідницьку роботу, яка полягає в порівнянні автографів творів із текстами першодруків і пізніших основних передруків, історико-літературному коментарі, з’ясуванні відомостей про історію виникнення творчого задуму та його реалізацію, в аналізі оцінки творів тогочасною критикою тощо. У буктрейлері відзначено джерела, за якими обидва твори оприлюднено, а також підкреслено, що при публікації повістей збережено особливості художньої мови письменниці, її лексику й синтаксис, при цьому дотримано сучасних норм пунктуації. У кінці тому подано пояснення малозрозумілих і рідковживаних слів.

Автобіографічність повістей, інтригуюче розгортання сюжету, постановка актуальних проблем з національного буття українського народу, безумовно, приваблять сучасного читача і принесуть йому естетичну насолоду.

DSC_0718 (1)

Print Friendly, PDF & Email