шаблоны wordpress.

Презентація сьомого тому творів Ольги Кобилянської

Учора, 16 вересня, у 66 аудиторії філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася – уже вшосте! – презентація Сьомого тому із десятитомного зібрання творів української письменниці Ольги Кобилянської.

DSC_1041 (1)Дійство, що набрало потужних обертів із 5 червня цього року, трансформувалося у своєрідне звичаєве русло, набувши послідовного характеру. Особливо господня «сімка» вияскравилася на берегах Дніпра, де ще глибокої давнини Андрій Первозванний прорік: на цих горбах возсіяє благодать Божа.

Саме у Міжнародному конгрес-центрі «Український дім» на Хрещатику, 2, наукові світила не тільки столиці, але й Європи та світу, – академік Микола Сулима, Сергій Лучканин, Сергій Гальченко, Світлана Бойко, буковинські письменники, що живуть у столиці, Софія Майданська і Василь Фольварочний, – дали високу оцінку як епічним творам Ольги Кобилянської, так і роботі колективу редакційної колегії видання, який очолює доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури Володимир Антофійчук.

Він же й розпочав презентацію, чітко наголосивши на старанні усіх, хто причетний великої праці, що дала змогу усунути прогалини 50-річного мовчання. А оце за шість років подвижницького і результативного труду постав на часі уже аж сьомий том. Як зазначив науковець і письменник, кобилянськознавці йдуть із випередженням графіка. Пояснити майже неможливо нині нескладно, адже група науковців ЧНУ здобула грант Українського культурного фонду – близько 400 тисяч гривень.

Попереду ще сім (і знову така цифра!) подібних, як оця, зустрічей.

Післязавтра – 19 вересня – у Львівському національному університеті імені Івана Франка, а 27-го – у румунському місті Гура-Гуморулуй.

До столиці передбачається й друга поїздка.

Інші винуватці події – директор видавничого дому «Букрек» Дарина Туз-Максимець та старший науковий співробітник літературно-меморіального музей О.Кобилянської Юлія Микосянчик – розповіли, як захопливо долучилися до воістину творчої роботи, акцентувавши увагу на тих тонкощах нюансів, так би мовити, з-під пера славної землячки, котра, за тих умов, як ніхто інший, зуміла на високий літературний рівень піднести найсуттєвіше: роль інтелігенції, долю жінки-матері, жінки-трудівниці та її емансипацію.

DSC_1007 (1)

У Румунії очікується неабияке піднесення із кола творчої еліти, оскільки там мешкає чимало українців. По суті, на українських землях Ольга Кобилянська там й народилася.

Поки що Ольга Кобилянська мандрує Україною. Через 10 днів – і сусідньою Румунією.

DSC_1010 (1)DSC_1026 (1)DSC_1023 (1)

 

Василь Джуран

Print Friendly, PDF & Email