шаблоны wordpress.

Письменницькі студії – у Чернівецькому національному університеті

Щойно – на 16.00 годину – на базі філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, у 58 аудиторії завершив свою роботу творчий обласний семінар молодих авторів, які пишуть вірші та малу прозу. Цей захід спільно підготували і провели Чернівецька обласна організація Національної спілки письменників України (голова – Василь Джуран) та літературна студія імені Степана Будного цього ВНЗ (голова – Марія Рейкало і професор – Богдан Мельничук).

IMG_6690

Богдан Іванович розповів про життєвий і творчий шлях вихідця із Тернопілля і випускника Чернівецького університету Степана Будного. Звернув увагу на два видання: «Син землі» і «Сонячні кларнети».

У першій книзі мова про рано згаслого поета у 24-річноу віці, про те як вірні друзі підготували цю книгу, вмістивши в ній поезії, прозові твори і щоденникові записи.

Друга укладена 1972 року Михайлом Івасюком. Художнє оформлення – Богдана Хаварівського.

І тільки позаторік «Сонячні кларнети» побачили світ на сторіччя з дня народження Михайла Івасюка.

Ще Богдан Мельничук наголосив на маловідомому факті: пісню університетських поетів тих часів «Плаче захмарене небо» вважають народною. Насправді, автори відомі: Степан Будний, Олександр Давиденко, Йосип Храпко, Богдан Гура і Ярослав Вишиваний.

Письменники – Віталій Демченко, Олександр Довбуш, Василь Васкан, Сіміон Ґочу, Мірча Лютик, Іліє Зегря, Ярослава Мельничук, Штефан Гостюк, Василь Джуран провели своєрідний майстер-клас зі студентами, які, окрім здобуття омріяного фаху, тяжіють до літературного письма, і є за Віталієм Колодієм, що колись навчався на цьому факультеті, а в шкільні роки на Миколаївщині – разом з Миколою Вінграновським, покликанцями. Так би мовити творчої жилки.

Доречно згадати, що торік видавничий дім «Букрек» – Дарина Туз-Максимець і родина Віталія Дем’яновича – заснували літературну премію імені Віталія Колодія.

Першим лауреатом став письменник Мірча Лютик.

Очільник буковинських письменників презентував видання, що цьогоріч вийшли у світ: Василя Довгого («Береги»), Бориса Бунчука («Чернівецькі елегії»), а також серії «Літургія Поетові» і «Серце – Логосу» Проекту «Антологія присвят»: Віталієві Колодію, Мірчі Лютику і Тамарі Севернюк.

Нині у «Букреку» готова до друку книга із першої серії – про Володимира Івасюка.

Василь Джуран зауважив, що цей захід – один із кроків щодо необхідності залучення творчої молоді до складу обласної організації НСПУ.

Взагалі, співпраця досвіду і молодечого дерзновення – це неабиякий шанс наставникам мати добрих учнів, дебютантам – таких же учителів.

Ішлося й про 20-ту річницю назви Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Це ім’я ВНЗ здобув 20 років тому.

Насамкінець, студійці разом із вихованцями учительки української мови та літератури Чернівецької гімназії №6 Тетяни Фонарюк читали вірші, котрі, як висловився Богдан Мельничук, написані за канікулярне літо.

Цьогоріч відбудеться й третя така зустріч на університетському рівні.

Print Friendly, PDF & Email