ВІТАЄМО! Професор Іван Ребошапка – лауреат літературно-мистецької премії імені Ольги Кобилянської

Професор Іван Ребошапка – лауреат літературно-мистецької премії імені Ольги Кобилянської в номінації “Популяризація української культурної спадщини у світі”.

30 грудня 2020 р. відбулося вручення літературно-мистецької премії імені Ольги Кобилянської. Одним з її лауреатів став видатний учений-україніст, професор Бухарестського університету і почесний професор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Іван Ребошапка, який упродовж багатьох десятиліть активно досліджує і популяризує в Румунії та світі українську культуру, в тому числі і творчість Ольги Кобилянської.
Ребошапка І.

Іван Ребошапка народився 29 травня 1935 р. на Південній Буковині – в селі Дерманешти Сучавського повіту (Румунія). Ще під час навчання в Бухарестському університеті він почав досліджувати український фольклор Румунії, що згодом вилилося в захист докторської дисертації і публікацію окремих збірників та монографій, серед яких – “Відгомони віків. Збірка народних балад, історичних пісень та пісень-хронік” (Зібр. та упоряд. І. Ребошапка. – Бухарест: Критеріон, 1974. – 366 с.), “Доробок поколінь. З фольклорної спадщини села Негостина Сучавського повіту” (Упоряд., передм. та прим. І. Ребошапки. – Бухарест: Критеріон, 1982. – 208 с.), “Ой у саду-винограду. Збірка світських величальних пісень” (Зібр. і упоряд. І. Ребошапка. – Бухарест: Критеріон, 1971. – 287 с.), “Оленський цвіт. Збірка української усної оповідальної творчості з Румунії” (Записи, опрац., передм. та прим. І. Ребошапки. – Бухарест: Критеріон, 1978. – 328 с.), “Народження символу. Аспекти взаємодії обряду та обрядової поезії” (Бухарест: Критеріон, 1975.–252 с.), “Cununa anului / Вінок року. Українська обрядова поезія в Румунії” (Бухарест: Мустанг. 2002. – 371 с.) та ін.

Особливо науково вагомою стала фундаментальна двотомна праця професора Івана Ребошапки “Сторінки румунської шевченкіани” (2016 – 2017), в якій уперше підсумовано здобутки шевченкознавчих досліджень у Румунії за понад стодвадцятилітній період і яка набула великого міжнародного резонансу. Крім того, учений опублікував понад 200 наукових праць, присвячених творчості українських письменників, у тому числі й монографію “Своєрідність класиків. Враження від румунсько-українських літературних рецепцій” (1997).

Вітаємо сердечно Вас, вельмишановний пане професоре, і бажаємо Вам невичерпної творчої енергії на многії-многії літа!

Print Friendly, PDF & Email
Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.