Піти слідами «Букової землі»… Бо хто, як не ми?

Марія Матіос, видавництво «Абабагаламага» і Обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка оголосили конкурс туристичних маршрутів «Слідами “Букової землі”».

book-land1
Найновіший роман Марії Матіос «Букова земля» є набутком не лише літературознавців і літературолюбів, це сімейна сага, яка готова відкрити дуже багато секретів і навіть таємниць Буковини всім, хто в цьому зацікавлений.

Красива й корисна практика створювати літературні маршрути для туристів не нова, але, як показують закордонний досвід і наші за ним спостереження, цікава. Ірландці й гості Дубліна залюбки ходять маршрутами Леопольда Блума з Джойсового «Улісса», американці слідують за героєм Селінджерового «Ловця у житі». Є екскурсії за «Майстром і Маргаритою», «Гаррі Поттером», «Кодом да Вінчі».

Незабаром такі екскурсії будуть у нас. І Ти, дорогий читачу цього допису, можеш долучитися до їх створення. І справа навіть не в тім, що Ти, ймовірно, виграєш триденну подорож до Відня, двадцять тисяч гривень і комплексний відпочинок на курорті. Проводячи людей маршрутами героїв “Букової землі” Марії Матіос, Ти допоможеш цим людям і собі прислухатися до ледь чутного поки гомону предків, яким конче треба Тобі щось розповісти.

ПРО КОНКУРС

Конкурс розпочався 15 лютого. Переможців назвуть 27 вересня 2021 року. Він проводиться на базі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка.

Завдання учасників конкурсу – розробити туристичний маршрут та текст екскурсійного супроводу для ознайомлення з об’єктами та пам’ятками, пов’язаними з основними історичними подіями та особистостями, про які розповідає у романі «Букова земля» Марія Матіос.

Участь у конкурсі можуть брати представники туристичних та громадських організацій, заклади культури, заклади освіти, студентська та учнівська молодь, краєзнавці, історики, екскурсоводи, культурологи, всі охочі. Участь у конкурсі може бути як індивідуальною, так і колективною.

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, потрібно до 15 квітня заповнити електронну анкету, давши відповіді на запитання. Анкета 15 лютого буде розміщена на сайті бібліотеки.

Filyak

Для всіх зареєстрованих учасників обласна бібліотека організує дводенне навчання. Дату цього тренінгу повідомлять пізніше. Орієнтовно це 19-20 березня. Тренінг проведуть дистанційно.

Конкурсні матеріали прийматимуть до 18 години 20 серпня.

До проведення конкурсу долучилися незалежні експерти у сфері історії, культури, туризму, експерти з розробки туристичних путівників та створення туристичних фільмів. Для визначення переможців конкурсу створюють робочу експертну групу з 11 осіб. Рішення прийматимуть на основі голосування.

КОМЕНТАРІ ЕКСПЕРТІВ
Imga Keivan
Як акцентувала на пресконференції літературознавиця та організаторка «букових читань», що стали центром уваги буковинців у серпні минулого року, Інга Кейван, «звісно, що насамперед конкурс продовжує те, що починали «букові читання» – популяризацію якісного читання. Тому що кожен учасник цього конкурсу має прочитати «Букову землю», без цього ніяк. І якщо не декодувати на фаховому філологічному рівні, то принаймні розархівувати для себе «Букову землю» і знайти напрямки, з якими би хотілося пропрацювати. А тих напрямків там безліч»

Директор Чернівецького екскурсійного бюро Павло Колядинськийзазначив, що проведення такого конкурсу – це чудова реклама для туризму. Один зі спікерів “Букових читань” Павло Колядинcький, який під час свого виступу влітку 2020 року на читаннях вже окреслив можливі маршрути за текстом роману, вважає нинішній конкурс чудовою рекламною кампанією туризму на Буковині загалом.

Павло Колядинський

«У Чернівецькій області, порівняно з Івано-Франківською, туризм значно гірше розвинутий. Як зазначив мій колега Мирослав Проскурняк, у нас так склалося історично, не тільки тому що наша влада пасивна у цьому напрямку, а тому що коли ми були частиною Румунії, частиною Австрії, то наші Карпати були периферійні, нижчі ніж Карпати у Румунії. І тому тут туризм, порівняно з південною Буковиною, завжди розвивався менше, тут завжди рубали більше ліс. А Верховинський район – там була Польща, там побудували обсерваторію на Піп Івані і Яремче розвивається як туристичне місто. У Верховині – музей на музеї. Тому реклама нам потрібна. Хотілося б, щоб коли їдеш у південну Буковину, туристам розповідали про родину Васильків, Ольгу Кобилянську, Гуцульський легіон, які там жили чи воювали», – каже Павло Колядинський.

Vardevanyan
Інформацію надала експертка Конкурсу «Слідами «Букової Землі»», спікерка «букових читань», викладачка кафедри української літератури ЧНУ імені Юрія Федьковича Світлана Вардеванян

Частково використано матеріали https://acc.cv.ua/, https://bukoda.gov.ua/, http://buknews.com.ua/.

Print Friendly, PDF & Email
Опубліковано у Новини, Оголошення. Додати до закладок постійне посилання.