Зустріч з сучасними письменниками Володимиром Шовкошитним та Павлом Вольвачем

DSC06939У рамках літературного турне 30 жовтня в стінах філологічного факультету відбулася зустріч студентів і викладачів із сучасними українськими письменниками Володимиром Шовкошитним та Павлом Вольвачем, які, вже побувавши в багатьох містах Західної України, не оминули й Чернівців. Зокрема, Володимир Шовкошитний познайомив присутніх із книжковими новинками видавництва «Український пріоритет», директором якого він є. Видавництво друкує твори сучасних відомих авторів та тих, хто тільки робить перші кроки до сходження на літературний Олімп. Філологам було презентовано останній незакінчений роман наймолодшого лауреата Шевченківської премії покійного Олеся Ульяненка «Пророк», книжку спогадів «У знятому на плівку дні», роман Анатолія Дімарова «Душа жіноча», нариси Володимира Ушенка «Будні районного ґебіста (сповідь опера КҐБ СССР)», книжку Романа Коваля «Сто облич самостійної України», книжки Володимира Шовкошитного «Білий кречет», «Герої народжуються на могилах героїв», «Торкнутися небес», «Мерехтіння зникань» та роман Павла Вольвача «Хрещатик-плаза». Володимир Шовкошитний, подавши короткий опис кожної із зазначених книг, викликав неабияку зацікавленість з боку студентської аудиторії.

DSC06932

Та особливу увагу читачів привернув презентований новий роман Павла Вольвача «Хрещатик-плаза», який абсолютно відмінний від попереднього «Кляса», що з’явився окремим виданням року 2004 у видавництві «Джура» в Тернополі. Це вже друга прозова книжка Павла Вольвача, який відомий більше у літературі як поет, проте, як зазначив Володимир Шовкошитний, письменник однаково талановитий як у поезії, так і в прозі. Павло Вольвач наголосив, що надуманих тем та історій в його книжках немає. Все, про що пише письменник взято із життя, сюжети та образи зокрема. В основу другого роману «Хрещатик-плаза» покладено численні спостереження та внутрішні секрети роботи у київському бюро української служби радіо «Свобода», де довелося працювати письменнику. Щоправда, ця книга пройшла складний шлях, щоб побувати у руках читача. Як зауважив автор, до цього два видавництва відмовилися друкувати роман «Хрещатик-плаза», бо з його змісту можна впізнати багатьох сучасних відомих осіб, хтось там бачить забагато політики. Автор не приховує, що прагнув показати життя таким, яке воно є насправді, без жодних прикрас та видуманих історій. Першим читачем і критиком роману став товариш письменника Сашко Положинський (лідер гурту «Тартак»), який прочитавши твір за одну ніч, відзначив, що текст цікавий і «живий». Тому Павло Вольвач закликав студентську аудиторію перечитати роман, бо йому цікава думка читачів, а найбільше полюбляє дискусії, бо в них, за словами письменника, народжується істина, яка стимулює для подальшої роботи.

DSC06929

Цікавими і зворушливими були згадки Володимира Шовкошитного про історію перепоховання Василя Стуса, в якому письменник брав безпосередню участь. Крім того, гості ділилися із присутніми своїми міркуваннями щодо розвитку сучасної української літератури, роздумами про матеріальне і духовне, про мову, культуру та щастя в цілому, а також читали окремі уривки зі своїх прозових та поетичних творів. Ось дещо з інтимної лірики:

Спокуса

Така невипита спокуса
В твоїх оливкових очах!
А в серці –жах:
Я так боюся,
Що розминемось у світах.
Тріпоче серце, наче птах,
І рветься вирватись на волю,
А я немов цілую долю
На цих замріяних устах.
Ти вся у снах моїх, іконо!
Пусти й мене в таємні сни –
Такої дивної весни
Ти ще не бачила. Ніколи.

 Ольга Меленчук

Print Friendly, PDF & Email
Опубліковано у Новини | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.