шаблоны wordpress.

Лідія Ковалець стала єдиним цьогорічним загулівським лауреатом

DSC_9366У родинному селі класика української літератури початку ХХ століття Дмитра Загула – Мілієві, що на Вижниччині, цими днями відбулася церемонія нагородження іменною премією відомого літературознавця сучасності, доктора філології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лідії Ковалець.

Беззмінний голова журі обласної літературної премії імені Дмитра Загула (заснована 1990 року обласною організацією НСПУ, Вижницькою райдержадміністрацією і Міліївською школою) Богдан Мельничук зазначив: “Понад 20 років Мілієве оголошує збір тих, хто пише і творить у літературі за вашим великим земляком. Нинішня зустріч – непересічна подія для села, Вижниці, Буковини. У такий спосіб зберігається пам’ять про талановитого письменника. Про нього уже багато сказано, а ще скільки треба сказати. В “Енциклопедії сучасної України” міститься аж дві сторінки про Дмитра Загула, дана висока оцінка його діяльності. Ідея цього видання – Шевченківського лауреата, Героя України Івана Дзюби.

Щасливий, що моя студентка, а нині знана в усій Україні і за її межами літературознавець, зокрема федьковичезнавець Лідія Ковалець – цьогорічний лауреат загулівської премії.

Лідія Михайлівна має у своєму доробку чимало книг як літературознавець. Монографія “Юрій Федькович. Історія розвитку творчої індивідуальності письменника” здобула визнання через глибоке і вичерпне дослідження, яке на високому рівні відзначили у Львові та Києві”.

Відповідальна місія – вручити літературну нагороду – випала заступнику голови Вижницької райдержадміністрації Тетяні Тирон і Міліївському сільському голові Володимиру Гаф’юку.

Виступаючи перед аудиторією, пані Лідія підкреслила: “Ця нагорода – моя скромна праця. Дмитро Загул був у моєму контексті як український письменник. Степан Далавурак допоміг мені заново відкрити постать цього поета, за що я щиро вдячна своєму наставникові. До речі, у монографії, яку висунуто на здобуття премії, йдеться і про Дмитра Загула”.

Привітали скромну винуватицю літературної імпрези Богдан Мельничук, голова обласної організації НСПУ Віра Китайгородська, заступник декана філологічного факультету ЧНУ Олександр Попович, доцент кафедри української літератури Ярослава Мельничук, вижницькі поети Степан Кириляк і Ярослав Кузик.

Учні і вчителі Міліївської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Дмитра Загула, а також місцеві культпрацівники підготували насичену і змістовну літературно-музичну програму “Симфонія любові та добра”. Їм акомпонували Василь Богданюк та Василь Овадюк. Колективу ”Калинове гроно” тамтешнього будинку культури передувало сузір’я славних імен філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, яке залишило помітний слід не лишень як науковці, а й дослідники-літературознавці і письменники: на цьому заході згадували Степана Смаль-Стоцького, Василя Сімовича, Василя Лесина, Степана Далавурака та інших.

Директор школи Катерина Маковійчук подякувала гостям за приїзд до села Дмитра Загула, справжнє поцінування неперебутньої у часі його літературної творчості. За її словами, ластівка не відчуває своїх крил у польоті, але вона не може без них жити.

Ведуча літературного заходу – учителька Василина Фока.

Віра Китайгородська запропонувала депутатам Міліївської сільради і односельцям великого письменника присвоїти звання “Почесний громадянин села Мілієве” Богдану Мельничуку, оскільки він майже чверть віку щиро заопікується цим літературним дійством і зчаста навідується до колиски дитинства Дмитра Загула.

Разом з господарями гості поклали квіти до пам’ятника Дмитрові Загулу, вшанували його пам’ять у шкільному музеї.

Гості із ЧНУ і Вижниччини подарували школі бібліотечки книг.

                                                                                                                                                                                                                                                              Василь ДЖУРАН

Print Friendly

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>