шаблоны wordpress.

НОВА КНИГА ПРО ШЕВЧЕНКА ВІД ОЛЬГИ МЕЛЕНЧУК

Презентація книги – це завжди радість, бо кожен присутній наче отримує подарунок, презент. Адже щасливий і автор, і видавці, і усі, хто причетний до виход

Дощового травневого дня (нарікати не треба: у маю всі дощі благословенні!) на філологічному факультеті запанувало мистецьке дійство. Саме такою була добре підготовлена презентація третьої книги нашої колеги, кандидата філологічних наук, викладачки кафедри української літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, учасниці міжнародних шевченківських форумів – Ольги Василівни Меленчук (у дівоцтві – Бурдеги).у нової книги. І багато разів помножена позитивна енергія створює потужний сплеск – представлення, показування, «охрещення» і освячення нового вдалого артефакту.DSC06496

Наголошу на тому, що ця книга – «У мистецькому різнобарв’ї. Тарас Шевченко в образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві Буковини» є до певної міри продовженням попередньої «На букових п’єдесталах» (2014). Тоді, до 200-ліття славетного Кобзаря, Ольга Василівна скрупульозно дослідила історію появи пам’ятників Т. Шевченкові на Буковині.
Тепер же її дослідницький неспокій (а в характері цієї красивої молодої чорнявки з променистим поглядом – великий ентузіазм і працелюбність) посприяв появі ширшого нового науково-популярного нарису, новизна й актуальність якого очевидні. Адже мистецтвознавці Буковини, без сумніву, оцінять книгу, аналогу якій немає. DSC06418 (2)
Через показ відеоряду присутні змогли ознайомитися зі сторінками нового видання, в якому постать Тараса Шевченка вияскравлена в образотворчому мистецтві, графіці, екслібрисах, вишивці, ткацтві і килимарстві, різьбі по дереву. До речі, книга багато ілюстрована: і портретами художників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, і власне зображеннями робіт їхньої шевченкіани.
На презентації слово мав Заслужений художник України, графік, майстер екслібрису Орест Іванович Криворучко, про творчість якого пише авторка книги. Подарувавши Ользі Василівні свій художній альбом, пан Орест розповів про свої портрети Т. Шевченка, колекцію екслібрисів (3000) та власні книжкові знаки (понад 600). В книзі «У мистецькому різнобарв’ї» зроблено схвальний висновок про працю художника.
Зачарувала присутніх і молода мисткиня, випускниця Кам’янець-Подільського університету ім. І. Огієнка Альона Беженар, глибоко символічна робота якої – картина «Шевченківський дух» (2015) стала окрасою обкладинки нового видання. Сюрпризом для Ольги Меленчук стало те, що п. Альона презентує їй цю річ.
Власноруч вирощені квіти подарувала Лариса Миколаївна Курущак, заввідділом науково-освітньої роботи Чернівецького художнього музею, яка чимало прислужилася до появи книги – і матеріалом і порадами.
Особливо тепло про свою авторку (так само як і про інших викладачів кафедри української літератури, які співпрацюють з «Букреком») говорила представник найбільшого і найкращого видавництва в Чернівцях Любов Прокопишин. До речі, директор «Букреку» Дарина Туз-Максимець на телевізії також з гордістю проанонсувала цю книгу Ольги Меленчук.13230221_1621382011521631_5038976370706968674_n_(1)
Обмінюючись квітами, усмішками, добрими побажаннями, гості презентації були особливо вдячні ведучому заходу – редакторові книги, професорові Богдану Івановичу Мельничуку, який не шкодував сердечних слів своїй колишній студентці, вихованці і нинішній докторантці Ользі Василівні. На потвердження своїх слів професор навів фрагмент з високою оцінкою її ранішої книги у шостому, завершальному томі «Шевченківської енциклопедії», виданої Національною академією наук України: «Побачили світ і вагомі дослідження спадщини видатних шевченкознавців, наприклад «Шевченкознавчий дискурс Сергія Єфремова у контексті українського літературознавства» (2013) Ольги Меленчук».
Збагатившись почутим, захотілось і собі захоплено мовити: «Ars longa» – мистецтво вічне, як вчили давні латиняни.

Ярослава Мельничук,
кандидат філологічних наук,
член Національних спілок письменників
і журналістів України.

Print Friendly

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>