шаблоны wordpress.

На філологічному факультеті провели франкознавчі наукові читання

DSC_64901

25 жовтня на філологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулися наукові читання, присвячені 160-річчю від дня народження Івана Франка. Про літературно-мистецьку,  суспільно-політичну, фольклористичну та інші іпостасі видатного українця зазначали у своїх виступах філологи нашого університету, а також представники обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Модерував роботу наукових читань декан філологічного факультету, доктор філологічних наук, професор Борис Бунчук. 

DSC_6439

 

Один із важливих смислових акцентів лейтмотивом прозвучав відразу у кілька доповідях: Іван Франко та Буковина. Адже, як слушно зазначив професор Богдан Мельничук, Франко користувався тут неабиякою шаною (саме буковинці ініціювали вшанування імені Каменяра на всесвітньому рівні). До слова, Богдан Мельничук присвятив спеціальний літературознавчий нарис цій темі, книга носить назву «Поріднений з Буковиною» і вона вийшла в чернівецькому видавництві «Рута» у 2007 році. Франко ж як уважний дослідник літературного процесу України не оминув увагою жодного більш-менш помітного автора-буковинця.

Цілком нове прочитання «Легенди про Пілата» і історико-літературні контексти цього твору глибоко проаналізував у своїй доповіді завідувач кафедри української літератури ЧНУ Володимир Антофійчук.

DSC_64791

Концептуальний аналіз літературного доробку Івана Франка, музична франкіана, Франко та його доба – ці та інші загальні тематичні напрямки засвідчили всебічний інтерес науковців Чернівецького національного університету до одного з найвидатніших українців – Івана Яковича Франка.

Іванна Стефюк

Print Friendly

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>