шаблоны wordpress.

Василь Габор презентував сучасну бібліотеку «Піраміди»

6 жовтня у коронній і колонній 21 аудиторії філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася презентація кількох десятків книг, що останнім часом побачила світ у «Приватній колекції» львівської літературної агенції «Піраміда», яку очолює відомий в Україні новеліст і упорядник Василь Ґабор.

22051

Цей автор уже не вперше відвідує філологічний факультет Чернівецького національного університету, намагаючись представити студентам, так би мовити, «ходові» новинки із галузі літератури.

Крім тих, хто входить до міцного ядра львівського бомонду, є й інші письменники та їх книги.

Гість зі Львова, що народився на давній Срібній землі – а це, як відомо, Закарпаття! – майже у деталях роздумував про кожну книгу із привезеної бібліотеки. Особливо про видання Романа Іваничука («Серед повені книг», «Львівська книга») , Галини Пагутяк ( «Слуги з Добромиля», «Небесна кравчиня», «Жорстокість існування» , «Захід сонця в Урожі», «Пан у чорному костюмі з блискучими ґудзиками»), Миколи Ільницького («Формули осягання Антонича»), Андрія Содомори («Усміх речей), Остапа Тарнавського («Літературний Львів»).

У буковинській обоймі «віднайшлися» книги Степана Смаль-Стоцького, котрий свого часу навчався у Чернівецькому університеті, а відтак, упродовж 33-х років, викладав тут як професор; Василя Стефаника (родом із Покуття, але вважав себе за буковинця); а також – Марії Матіос.

Що характерно, усі троє пов’язані із ВНЗ на високій горі Домінік. І це – у Дні святкування ЧернівецькоїAlma mater. Всі троє й постали на кін історї і обкладинок книг як свята закономірність того, що у цім житті ніщо невипадкове. Тим паче, Слово.

Студенти задавали запитання, переглядали видання, а ті, що припали їм до вподоби,  безсумнівно, поповнять домашні бібліотеки.

У 21-ій аудиторії щось було схоже на недавній Букфест, який відбувся у Чернвіцях наприкінці травня.

Завтрашні учителі й надалі сподіваються на студентські пари із сучасними книгами та «срібною» людиною із «Піраміди».

Василь Габор переконливо довів, що книга у нинішніх реаліях є справжнім золотом-сріблом. Не повірити львівському вихідцеві зі Срібної землі не можна.

Організувала зустріч із письменником асистент кафедри української літератури філологічного факультету Ніна Козачук.

За інформацією сайту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Print Friendly

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>