шаблоны wordpress.

Поетичні читання на філологічному факультеті

Хто, як не студенти-філологи, щиро залюблені в слово, розгадують його таємниці, пізнають глибинний зміст поетичних та прозових текстів, а почасти і самі стають їх творцями?! А таких письменників-початківців у середовищі  юних філологів є чимало. Відлунням Дня української писемності та мови стало свято поетичного слова, яке вирувало 14 листопада на філологічному факультеті ЧНУ.1

У затишній філологічній атмосфері зібралися не тільки відомі буковинські поети, поети-початківці, а й студенти-юристи Чернівецького юридичного коледжу Національного університету «Одеська юридична академія», любов до слова яким невтомно прививає їхній викладач, поет, лауреат Літературної премії імені Вадима Коваля – Іван Киселиця. Побував на зустрічі із творчою молоддю й київський письменник, журналіст, буковинець за походженням, Роман Кухарук.
Спершу своїми творчими набутками поділилися учасники Літературної студії імені Степана Будного, яка діє в університеті майже сім десятиріч та виховала не одне покоління письменників, літературознавців і журналістів. Майже 70 випускників, учасників літстудії, стали членами Національної спілки письменників України (НСПУ), а Марія Матіос і Антон Комарницький здобули Національну премію імені Тараса Шевченка. Нині літстудією керує член Національної спілки письменників України, професор кафедри української літератури, доктор філологічних наук, літературознавець, письменник і журналіст Богдан Іванович Мельничук.
У своєму виступі староста літстудії Марія Рейкало з приємністю запросила охочих, хто пише вірші і хоче чути думку інших про свої твори або ж просто любить поезію, відвідати літературний осередок. Серед учасників літстудії свої кращі поезії в дебютному виступі читали першокурсники Ігор Волощук та Єгор Дьомін, які зачарували аудиторію віршами на тему кохання. Вперше у стінах альма-матер виступили зі своїми поезіями й філологині-першокурсниці – Лілія Коцаб’юк, Діана Целюк, яка запам’яталася поезією про борщ, та Аліна Михайлюк (Усата), яка, до речі, вже встигла видати збірку поезій «З Україною в серці!». А студентка третього курсу Ірина Леонтій нагадала всім про чудову пору року – осінь.2
Запам’яталося яскраве та емоційне читання віршів випускника філософсько-теологічного факультету, вихованця літстудії ОлегаОсташека. А молодий поет Іван Добруцький розвеселив публіку не тільки гумористичними віршами «Маніяк», «Самотній», «Ольга Фреймут», а й акторськими здібностями. Творчо підтримав друзів-поетів, колег по перу, випускник філологічного факультету, поет і викладач Іван Киселиця.3
Були й вірші від Романа Кухарука. Проте письменника більше цікавила творчість молодих поетів, бо давно планував зустрітися із творчою молоддю Чернівців. Подібні зустрічі, зізнався Роман Кухарук, не лише відкривають нові таланти, а й надихають на творчість.Також розповів письменник про свою особливу любов до Чернівців: тут він народився, тут1989 року зустрів свою майбутню дружину Михальчук Оксану Іванівну.
Найбільше враження поетичні читання справили на студентів-першокурсників, які чи не вперше мали нагоду почути стільки цікавих віршів та познайомитися з їх авторами.
– З творчістю Романа Кухарука я була знайома ще задовго до нинішньої зустрічі, тому дуже зраділа, дізнавшись, що письменник завітає до нас на факультет. Водночасвідкрила для себе творчість Олега Осташека. Те, як він декламував свої поезії «Дотик», «Вуаль», «Молитва» та багато інших, закарбується надовго у моїй пам’яті. Йому справді вдалося зацікавити присутніх своєю харизматичністю та оригінальною подачею. А ще я захопливо слухала Івана Добруцького. У його віршах немає пафосу, окреслена лише правда людського життя, за що вони мені найбільше імпонують.
Яна Козачук, студентка 102 групи

– Особливо мене вразили виступи одногрупниць – Лілії Коцаб’юк таАліни Михайлюк (Усатої). Свої думки, погляди на життя вони втілили в інтимній ліриці та віршах на тему природи. Також запам’ятався виступ Олега Осташека, особливо його вірш «Приречені», який автор написав у Чернівцях на Центральній площі. Мені припало до душі й те, як поет невимушено й легко встановлює контакт із аудиторією.
Вікторія Куцевол, студентка 102 групи

– Творча людина пише про те, що її хвилює, або чим захоплюється та як переживає різні події свого життя. Ми мали можливість спостерігати, з одного боку, за зрілими поетами, які вже мають досвід у житті, а з іншого – за молоддю, яка живе моментом і цінує кожну хвилину. Справді, цікаво було слухати учасників Літературної студії імені Степана Будного, оскільки ці юні талантиу віршах передавали свої пережиті відчуття та те, що їх оточує: хтось – про кохання, хтось – про борщ і море, хтось – про побачене і почуте, хтось – про сьогодення. Зважаючи на те, що всі вони так пронизливо-енергійно читали свої поезії, я не втрималася й зробила відеозапис зустрічі із поетами для домашнього перегляду.
Інна Туркевич,студентка 102 групи

Ольга Меленчук, к. філол. н.,
Марія Рейкало, студентка 3 курсу,
Аліна Михайлюк (Усата), студентка 1 курсу.

Print Friendly

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>