шаблоны wordpress.

Ювілей Осипа Маковея

28 листопада у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича на філологічному факультеті відбувся міжкафедральний науковий семінар, присвячений 150-літтю з дня народження письменника, літературного критика, перекладача, журналіста Осипа Маковея.

P1070572

 

             Розпочав захід завідувач кафедри української літератури, доктор філологічних наук, професор Володимир Антофійчук доповіддю «О. Маковей у світлі архівних документів». Науковець поділився результатами своєї роботи в архівах, зокрема віднайденою автобіографією, листом Сидонії Никорович, у якому вона розповідає про свою гостину у домі Маковеїв. Цікаво було почути, як Осип Маковей у 1888 році приймав свою маму у Львові, водив її по церквах, школах. Розповів доповідач і про роль Івана Франка у житті письменника, а також про нездійсненну мрію О.Маковея – стати науковцем.

Доктор філологічних наук, професор Людмила Ткач проаналізувала мову Осипа Маковея, розповіла про його роль у запровадженні фонетичного правопису.

Про два десятки праць, присвячених творчості Юрія Федьковича, розповіла доктор філологічних наук Лідія Ковалець.

Книги Осипа Маковея, а також критичні праці про нього, представив і охарактеризував доцент Олександр Попович. Також дослідник продемонстрував конверт із оригінальним спецпогашенням (гравюра О. Криворучка), що було здійснено з нагоди дня народження письменника у другому відділенні «Укрпошти» Чернівців.

P1070577

Професор Богдан Мельничук проаналізував твори, присвячені Осипу Маковею.

Кандидат філологічних наук Ніна Козачук виступила із доповіддю на тему «Історія священицької родини (на матеріалі повісті «Залісся» О. Маковея)».

Учасники семінару зійшлися на думці, що необхідно здійснити повне видання творів письменника, а також детальніше розкрити його біографію, адже літературна спадщина митця актуальна й нині.

P1070554

P1070558

P1070575

 

Print Friendly

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>