шаблоны wordpress.

Письменник і марафонець

23 листопада 2017 року зустрів своє 65-річчя поет, драматург, літературознавець, перекладач, марафонець, непересічна людина і цікава особистість Володимир Павлович Гільчук. У нього 2 рідних міста: Чернівці, де він народився і навчався, та Ніжин, де відбулося його професійне становлення, де народилися і виросли його діти, де створювалися його літературні перлини та підкорювалися нові спортивні вершини.DSCN1973

Маючи технічну спеціальність, Володимир 22 роки пропрацював інженером-конструктором на Ніжинському заводі «Прогрес», обіймав посаду начальника спеціального конструкторського відділу. Ще 16 років сумлінної праці було віддано Ніжинському агротехнічному інститутові, де він працював завідувачем навчально-виробничих майстерень, начальником охорони праці та викладачем. За відповідальність, високий професіоналізм та відданість своїй справі був нагороджений чисельними грамотами та дипломами.

Майже щодня по дорозі на Хвилівку можна побачити людину у спортивній формі, яка біжить по трасі у будь-яку погоду: дощ, сніг, вітер, спеку, холод. Це – Володимир Гільчук – спортсмен, кандидат у майстри спорту з легкої атлетики, участник більш ніж 70 Міжнародних та Всеукраїнських марафонів, ще більшої кількості напівмарафонів, пробігів, різноманітних спортивних змагань з легкої атлетики. Володимир Гільчук –переможець та призер багатьох змагань, про що свідчать дипломи, грамоти та майже 4,5 кг. медалей різного гатунку. У 1993 році за високі спортивні досягнення був визнаний Людиною року, а у 2017 році за спортивні та творчі здобутки його біографія увійшла до Календаря Знаменних дат міста Ніжина. Багато років Володимир був головою спортклубу «Прометей» Ніжинського агротехнічного інституту, члени якого, як викладачі так і студенти, були неодноразовими переможцями та призерами спортивних змагань різного рівня.

Ще одне захоплення Володимира – садівництво. Він дуже любить землю, говорить, що вона дає йому сили та натхнення. Саме тому, все, що він посадить, добре росте і рясно родить.

Але основна справа його життя – це, безумовно, література. Володимир майже кожну вільну хвилину присвячує читанню. Ним зібрано більше 5 тисяч унікальних книг. За браком часу літературною діяльністю займається переважно вночі. Пише прозу, вірші, п`єси, кіносценарії, статті, робить літературні переклади. Друкувався у міській, обласній та всеукраїнський пресі, у колективних збірниках Ніжинського університету ім. М. Гоголя та Київського національного університету ім. Т. Шевченка.IMG_20171124_152802

Видав такі книги: збірку есеів «Не мовчи, Україно…» (1999 р.), збірку поезій «Я напишу про те, про що не  можна…» (2008 р.), літературно-критичну розвідку «Феномен Гаррі Поттера: нотатки книголюба», (2010 р.), збірку поезій «І не знаю навіщо…» (2012 р.). збірку прози, новел, оповідань, драматичних творів, статей «До еліти» (2014р.),  поетичну збірку «На теразах сердця» (2016 р.)

Усі книги видані власним коштом, невеликим тиражем, тому читачів небагато, але всі визнають талант та неординарність автора.

Володимир Гільчук не тільки талановитий, оригінальний, своєрідний письменик, але дуже скромна людина. Не афішує спортивні та творчі досягнення.

Головні відзнаки у творчості: 3 місце на Всеукраїнському конкурсі комедій «Золоті оплески» за трагікомедію «Італіано-Чорнобиле», 2015р., диплом конкурсу перекладів Р. Кіплінга у 2016 році, дипломи поетичних конкурсів одного вірша «Чатує в століттях Чернеча Гора» за твори «Прости забудь» та «Мій світ» у 2016 р. диплом Всеукраїнського поетичного вернісажу «Троянди й виноград»-2017.

Моноп`єсу «Вона» прочитав і високо оцінив Ярослав Верещак – Голова гільдії драматургів України та працівник  Національного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса Ярослав Верещак сказав, що ця моноп`єса найкраща з тих, що він прочитав за останні 40 років.

Рідні Чернівці відзначили 65-річний ювілей Володимира Гільчука проведенням зустрічей зі студентами Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича, презентаціями книг у муніципальній бібліотеці імені Анатолія Добрянського, обласній бібліотеці для дітей, університетській бібліотеці, інтерв`ю на радіо та телебаченні. У всіх гостинних залах чернівецьких бібліотек було розіграно уривки із драм В. Гільчука, де студенти, автор і модератор Ніна Козачук стали дійовими особами. Це дуже сподобалось публіці. Особливо цікавість викликала трагікомедія «Коля», де автор сатирично змалював поетичну тусівку і молодих бездарних письменників, які переконані у своєму таланті.

Пані Ніна Козачук, кандидат філологічних наук, асистент кафедри української літератури Чернівецького національного университету імені Юрія Федьковича вважає себе першовідкривачем талановитого письменника. П`єси В. Гільчука досліджує у своїй докторській дисертації. Пані Ніна вважає трагікомедію «Коля», яка незабаром вийде друком, однією з кращих у сучасній українській літературі. До речі, на книгу «Феномен Гаррі Поттера» вже є посилання у деяких дисертаціях.

Хочеться, щоб рідні міста Ніжин і Чернівці знали трохи більше про таку цікаву, різнобічну, талановиту людину як Володимир Гільчук. А письменнику і спортсмену побажати нових перемог і довгих літ!

 

Лілія Гільчук, Юлія Гільчук, Ніна Козачук.

Print Friendly

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>