шаблоны wordpress.

Визначили кращого декламатора Шевченкового слова

6 березня відбувся фінал конкурсу на краще читання української поезії, присвячений 204-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.  Гран-прі отримав студент 1-го курсу філологічного факультету Ігор Волощук28741287_1608868145863588_1931187646_nЗ-поміж  45 учасників компетентне журі  вибрало для фіналу 20 найсильніших декламаторів, вони і змагалися за звання найкращого читця Шевченкового слова.

Цьогоріч серед конкурсантів були студенти із більшості факультетів університету: філософсько-теологічного, факультету математики та інформатики, філологічного,  факультету педагогіки, психології та соціальної роботи, економічного , ІФТКН та ін. Усіх їх поєднала велика повага та любов до творчості українського Пророка та Генія – Тараса Шевченка.lele

Родзинкою свята поетичного слова стала участь 3-річного Богдана Ілуцана, який декламував вірш Шевченка  «Мені тринадцятий минало»  та «Красива осінь» (Ліни Костенко). Мати конкурсанта – колишня студентки філологічного факультету університету подякувала організатором за можливість взяти участь у конкурсі. Адже, як зазначила, у місті немає подібного заходу для маленьких Шевченколюбів.

«Шевченка не можливо починати читати занадто рано. Його творчість безмежна.  Коли я зрозумів,  що вже добре знаю майже усю його поезію, дійшов до висновку – щоразу відкриваю її по-новому», -  розповім декан філологічного факультету Борис Бунчук.

Українською чи англійською, монологом чи піснею – поезія Тараса Шевченка звучала у  66 аудиторії філологічного факультету однаково сильно і знаково.

У вітальному слові до фіналістів доцент кафедри української літератури та голова журі конкурсу Лариса Маркуляк-Бережан розповіла історію цього свята поезії, що було започаткованое у 1992-у році. Лариса Василівна слушно зазначила, що українці мають великий скарб – творчість Тараса Шевченка.igor

«Але для того, щоб стати великим народом не достатньо мати тільки Шевченка. Насправді,  кожному із нас щодня треба виборювати це право. Наш святий обов’язок -  пам’ятати і не зганьбити ім’я великого українського поета.  І мені дуже приємно бачити, що ця велика любов, яку посіяв Шевченко проросла у вас – шанувальниках Шевченкового та й взагалі українського слова», – зазначила  Лариса Бережан.

Голова журі  підкреслила, що цьогоріч обирати переможців було надзвичайно важко – всі читали щиро, талановито і вдумливо, кожне слово пропускаючи крізь себе. Проте фінальні сходинки виглядають так:

1 місце у номінації «Декламація» посів Олександр Прокопчук (Факульет історії, політології та міжнародних відносин). У номінації «Омузичнена декламація» - Мар’яна Мицак (філологічний факультет).

2 місце має декілька номінацій. Зокерма, у номінації «Декламація» перемогу здобули: Тетяна Косован (філологічний факультет), Юлія Панаетова (філологічний факультет) та Ігор Косович (факультет математики та інформатики).

«Омузичнена декламація» – Наталія Руснак (Факультет педагогіки, психології та соціальної роботи).

 «Театралізована декламація» - Діана Кернич.

3 місце посіли:  Каріна Воловідник (коледж ЧНУ), Микола Ілащук (Факультет педагогіки, психології та соціальної роботи),  Назарій Медвечук, Евеліна Жупник (ІФТКН).

Диплом  у номінації «Шевченкове слово іноземною мовою»  отримала Галина Волощук (філологічний факультет) за вірш «Заповіт» англійською мовою.

У номінації «Наймолодший декламатор поезії Шевченка» перемогу і диплом здобув Ілуцан Богдан.

Гран-прі конкурсу журі одностайно присудили студентові 1-го курсу філологічного факультету Ігореві Волощуку (спеціальність «Журналістика»).

Адміністрація університету підтримала ініціаторів конкурсу у проведенні і забезпечила розкішний призовий фонд – фіналістів нагородили кращими зразками української книжкової продукції.28878885_1608864852530584_1394334114_oА переможці конкурсу Ігор Волощук та Богдан Ілуцан разом із членом журі конкурсу, заступником декана філологічного факультету Світланою Шабат-Савка запрошені 9 березня для участі у телепередачі  «Доброго ранку, Буковино!», присвяченій 204-й річниці з дня народження Тараса Шевченка.

 

За матеріалами сайту

Чернівецького національного університету

імені Юрія Федьковича

Print Friendly

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>