шаблоны wordpress.

У 66-ій презентували книгу про Федора Арвата як постать

24 квітня у славнозвісній 66-ій аудиторії філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася презентація книги споминів  про знаного в Україні і далеко за її межами академіка Федора Арвата, чиї життєвий шлях і наукова діяльність тісно пов’язані із Чернівецьким університетом.

Optimized-DSC_0659

Свого часу він був деканом філологічного факультету ЧДУ. А сьогодні факультетська спільнота взяла участь у презентації симпатичного видання (так, здається, влучно висловилися письменники Вишня і Ковінька про книгу,яка ще пахне свіжою друкарською фарбою).

Нинішній очільник філфаківців Борис Бунчук зазначив: «Ми зібралися і дочекалися, щоб продовжити мову про Федоро Степановича. У цьому виданні є спомини старійшини факультету Богдана Мельничука, Володимира Антофійчука, Надії Бабич та інших».

Утім, Борис Іванович скромно змовчав про себе. Тож бодай фрагментарно про подієве через назви їхніх спогадів: Борис Бунчук ( «З почуттям любові та вдячності»), Володимир Антофійчук («Ніжинська лекція», скорочено), Богдан Мельничук («Патрон «Веселого Остапа»), Надія Бабич («Не кожного декана проводжав і зустрічав весь факультет»), Омелян Лупул («Світла пам’ять»), Ніна Гуйванюк («Чернівці у долі і творчій біографії Федора Степановича Арвата»).

Виступили колеги та учні академіка, що ним, як  і ректором, став у Ніжинському педагогічному інституті ім.Миколи Гоголя, професори Богдан Мельничук, Надія Бабич, Мар’ян Скаб.

Ще згадали про, так би мовити, першоалфавітне прізвище людини відомі буковинські журналістки Тетяна Смолдирєва та Людмила Черняк, які навчалися на філологічному.

Слово про батька виголосила Ярослава Арват (Андрєєва) , (була присутня і Олена Бурбак): .

«Спасибі за вашу пам’ять і організацію».

Борис Івановичу, класично наголосивши на особливих підвалинах аури  філологічного факультету, зокрема часів майбутнього академіка Арвата, в освітленій споминами залі вручив донькам такі ж весняні квіти, не забувши при цьому інтонувати подію і її значення в осягненні того, що рід знаний як Арватівський, так і Бурбаківський.

Книга «Наука творити добро» (спогади, публікації) цьогоріч побачила світ у Ніжині. Укладачі: Петро Никоненко і Григорій Самойленко.

Optimized-DSC_0639

Optimized-DSC_0645

Optimized-DSC_0677

За матеріалами сайту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: http://www.chnu.edu.ua/index.php?page=ua/news&data[5012][id]=9151

Print Friendly

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>