шаблоны wordpress.
Четверта зустріч у Червоній залі із новим Лауреатом Йоганессом Ремі
20 березня у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася зустріч викладачів і студентів філологічного та факультету історії, політології та міжнародних відносин із відомим у наукових колах професором Гельсінського університету Йоганессом Ремі.
Європейське дійство відкрив декан філологічного факультету, професор і письменник Борис Бунчук, котрий представив аудиторії нового Лауреата Міжнародної премії Івана Франка, а також директора Міжнародного фонду імені І.Франка Ігора Куруса, завідувача кафедри української літератури філфаку, письменника Володимира Антофійчука і декана факультету історії, політології та міжнародних відносин Олександра Добржанського.
Гість, фін за походженням, виступив із лекцією на тему: «Брати чи вороги: Український національний рух та Росія з 1840-х до 1870-х років».
Насамперед треба зазначити, що пан Йоганнес вільно розмовляє українською. Особливо відчутним був наголос мовця на конкретних етапах його досліджуваної теми. Не менш важливим є й оцінка, яку він дає подіям майже двохсотлітньої давності.
Переважно акцентував увагу на неперехідних цінностях української літератури та історії у загальному світовому контексті, зокрема раніше малодоступних фондів України та Росії. І тільки з цих позицій як знаний фахівець може професійно трактувати події давнини через призму сприйняття небайдужим дослідником із відповідними висновками.
Професор Йоганнес Ремі часто вживав у лекції словосполучення «По-перше, по-друге, по-третє», що промовисто свідчить про глибинне знання матеріалу і відповідної фактичної бази.
Гість Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, ніби підбиваючи підсумки своєї праці над книгою «Брати чи вороги: Український національний рух та Росія з 1840-х до 1870-х років», вивів ту формулу, якою для нашої Вітчизни є найавгустійший місяць року – серпень 1991-го. Тобто, день Незалежності України.
Також новий лауреат Міжнародної премії Івана Франка 2018-го року у номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» відповів на запитання аудиторії.
Довідково
Міжнародну премію імені Івана Франка започаткував Міжнародний фонд Івана Франка в 2015 році. Щорічна премія є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків і значних заслуг науковців світу в галузі україністики та соціально-гуманітарних наук.
Ініціатором створення фонду став онук Івана Франка – Роланд Франко. Міжнародна премія вручається щорічно у день народження Івана Франка – 27 серпня. Лауреати премії нагороджуються грошовою винагородою та золотим знаком лауреата.
Журі міжнародної премії імені Івана Франка 22 червня на засіданні в Інституті славістики Віденського університету (Австрія) визначило лауреатів 2018 року.
У 2018 році до складу міжнародного журі Премії увійшло 12 вчених з університетів України, Австрії, Італії, Словаччини та Польщі.
За інформацією сайту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: http://www.chnu.edu.ua/index.php?page=ua/news&data[5012][id]=10693