Запрошуємо на презентацію книги

Проводжаємо останній день осені презентацією книжки «Я – українець. Я – українка. Ми – українці», яка щойно побачила світ у видавництві Чернівецького університету. Творцями цього видання є викладачі кафедри української літератури – професор, доктор філологічних наук Мельничук Богдан Іванович та кандидатка філологічних наук Меленчук Ольга Василівна. Літературна імпреза відбудеться 30 листопада о 13.00 в онлайн форматі на платформі Google Meet.
Обкладинка2
Долучитися до презентації можна за цим покликанням.

Нині, коли в найвищих владних ешелонах нашої північної сусідки безпардонно теревенять, що українства не існує в природі, що «русскіє і украінци – адін народ», і що тих українців, які заперечують це, треба «вішати на вуличних ліхтарях», вельми важливо спростувати безсоромну брехню, що сягає корінням у гніздовища російських царів і більшовицьких генсеків, відстояти незаперечну історичну істину. А ця істина – в давніх манускриптах і в пізніших друках світочів українського народу, виразників його справдешнього буття, справдешніх почуттів і помислів, головніші з яких увібрало це видання.
Відкривається воно вступною статтею Ольги Меленчук та Богдана Мельничука «Без мови немає народу» – своєрідною увертюрою до наступних розділів основної частини видання, в яких зібрано висловлювання про Україну та її мову давніх і новіших часів. Найбільше місця відведено тут міркуванням Т. Шевченка, Ю. Федьковича, І. Франка і Лесі Українки. Подаються також висловлювання з Київського та Галицько-Волинського літописів, творів К. Саковича і Л. Барановича, Г. Сковороди та І. Котляревського, С. Воробкевича й Олени Пчілки, К. Заклинського та ін.

Ідея видання народилася недавно, на початку листопада 2019 року, під час роботи чергової, цього разу вже ХІІ-ої Буковинської міжнародної історико-краєзнавчої конференції, присвяченої 185-й річниці від дня народження Юрія Федьковича та 160-й річниці від дня народження Степана Смаль-Стоцького, де, серед інших, було виголошено доповідь одного з укладачів цього видання на тему: «Присутність Юрія Федьковича в нашому сьогоденні». Виступаючи в обговоренні заслуханих на секції доповідей, доцент кафедри історії України Світлана Герегова висловила міркування, що було б добре, якби слово авторитетного патрона нашого університету з додатком аналогічних матеріалів інших українських письменників обнародувати окремою книжкою: нинішній студентській аудиторії, та й не тільки їй, вельми знадобилася б така лектура. Авторові доповіді про актуальність, навіть злободенність думок нашого краянина щодо України, української мови, української школи та зловорожих антиукраїнських підступів пропозиція не-філологині заімпонувала відразу, і він пообіцяв відгукнутися на неї. Невдовзі до роботи над проєктом прилучилася його колежанка — кандидат філологічних наук Ольга Меленчук, запропонувавши розділ з відповідними висловлюваннями свого й обох співукладачів улюбленця — Тараса Шевченка, який, за словами Остапа Вишні, «врятував цілий народ, цілу націю». За двома першопочатковими «уклалися інші розділи, а також окремі висловлювання про нашу рідну Україну та про наш найдорожчий скарб — українську мову.

Презентація книги відбудеться у вівторок, 30 листопада, о 13.00, на платформі google-meet за покликанням: https://meet.google.com/xby-pnea-mrs

Print Friendly, PDF & Email
Опубліковано у Оголошення. Додати до закладок постійне посилання.